Firma ATLAS posiada w swojej ofercie produkt ATLAS DELFIN.
Jest to środek ochronny do trwałego zabezpieczenia przed plamami, zarówno powierzchni nasiakliwych okładzin jak i fug. Powierzchnia zaimpregnowana emulsją ATLAS DELFIN jest odporna na zabrudzenia np. olej, tłuszcze, kawę, herbatę a także na wodę.
Emulsja ATLAS DELFIN jest mrozoodporna, można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku. Jest bezbarwna, po zastosowaniu nadaje powierzchniom nieglazurowanym lekki połysk i świeży wygląd, jest odporna na zabrudzenia i łatwa w pielęgnacji. Jest też odporna na wszystkie używane powszechnie środki czystości. Zaimpregnowana powierzchnia jest odporna na temperaturę od -20 do +80 st. C.
Emulsję ATLAS DELFIN nanosi się na powierzchnie fug po ich stwardnieniu tzn. po upływie dwóch tygodni od ich wykonania, w postaci nierozcieńczonej, za pomocą miękkiego pędzla, cienką i równomierną warstwą.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011Źródło: własne

Prace glazurnicze w kabinach natryskowych.
Czy można montować kabinę na płycie gipsowej? Jak zabezpieczyć tę płytę? Jaki należy zastosować klej i jakie fugi (aby uniknąć problemów z grzybem)? Jaka powinna być technologia prac?
(2009-6-30)
Usuwanie przebarwień z płytek po fugowaniu.
Podczas fugowania płytek wystąpiły przebarwienia, trudne obecnie do usunięcia. Bardzo proszę o poradę, w jaki sposób je usunąć?
(2009-6-30)
Usuwanie emulsji ATLAS DELFIN.
Przez pomyłkę płytki glazurowane zostały pokryte środkiem ATLAS DELFIN. Efekt jest bardzo niezadowalający. Czy środek ten można usunąć? Jeżeli tak, to czym?
(2009-6-30)
Impregnacja gresu przed fugowaniem.
Co należy stosować przed fugowaniem gresu - jaki impregnator lub inny środek, by oszczędzić sobie pracy i kłopotu? Jak sie ma do tego "Delfin"?
(2009-6-30)

 Zadaj pytanie