Przez pomyłkę płytki glazurowane zostały pokryte środkiem ATLAS DELFIN. Efekt jest bardzo niezadowalający. Czy środek ten można usunąć? Jeżeli tak, to czym?


Proponuję zastosowanie produktu ATLAS SZOP 2000.
Jest to środek do usuwania pozostałości po wszystkich wyrobach opartych na dyspersjach polimerowych, takich jak ATLAS DELFIN, ATLAS UNI-GRUNT lub inne emulsje gruntujące, farby emulsyjne, tynki dyspersyjne itp. Posiada zdolność szybkiego rozpuszczania, ułatwiającego usuwanie tego typu zabrudzeń. Przeznaczony jest do czyszczenia m.in. płytek ceramicznych oraz płytek kamiennych, klinkierowych, powierzchni stalowych, chromowanych, lakierowanych oraz ze stali szlachetnej.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011Źródło: własne

Prace glazurnicze w kabinach natryskowych.
Czy można montować kabinę na płycie gipsowej? Jak zabezpieczyć tę płytę? Jaki należy zastosować klej i jakie fugi (aby uniknąć problemów z grzybem)? Jaka powinna być technologia prac?
(2009-6-30)
Usuwanie przebarwień z płytek po fugowaniu.
Podczas fugowania płytek wystąpiły przebarwienia, trudne obecnie do usunięcia. Bardzo proszę o poradę, w jaki sposób je usunąć?
(2009-6-30)
Zabezpieczenie jasnej fugi.
W jaki sposób zabezpieczyć fugę przed zabrudzeniem?
(2009-6-30)
Impregnacja gresu przed fugowaniem.
Co należy stosować przed fugowaniem gresu - jaki impregnator lub inny środek, by oszczędzić sobie pracy i kłopotu? Jak sie ma do tego "Delfin"?
(2009-6-30)

 Zadaj pytanie