Malowanie płytek. Farby do tego celu posiada m.in. firma FLUGGER (www.gm.flugger/pl/). Podstawą sukcesu jest pokrycie płytki odpowiednim preparatem gruntującym o nazwie INTERIOR PRZYCZEPNOŚCIOWY (nowość) lub ALFLEX PRZYCZEPNOŚCIOWY, natomiast płytki można malować farbą DEXO 5 lub DEXO 25. Zachęcam do zapoznania się ze wskazaną stroną – w zakładce PROCEDURY POSTĘPOWANIA znajdzie Pan dokładny opis wszystkich czynności związanych z malowaniem. Farby kolorowane są w punktach firmowych, w kilku miastach Polski.

Renowacja fug. W każdym markecie budowlanym znajdzie Pan farbki do malowani fug. Dla przykładu w ofercie ATLASA (www.atlas.com.pl) znajduje się renowator do fug o nazwie FUGERO. Produkowany jest w trzech kolorach: białym, jasnoszarym i jasnobeżowym. Można nim malować fugi przebarwione lub zabrudzone, albo po prostu zmieniać kolor fugi, który już się znudził. W zestawie FUGERO znajdzie Pan farbkę, pędzelek do jej nanoszenia i gąbkę do mycia płytek.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011


Renowacja fug.
Czy to prawda, że fugi między płytkami można malować? Mam je na podłodze w łazience, kiedyś były białe, teraz są bure, nie do umycia. Chciałam je pomalować na kolor ciemnozielony, a nie wyłuskiwać, bo dobrze się trzymają. Czym to zrobić?
(2010-9-17)
Woda na tarasie - źle wykonane spadki.
Mam duży taras, wyłożony gresem. W dwóch miejscach po deszczu zbiera się woda i tam są ciemniejsze nie tylko fugi (które zresztą się wykruszają), ale nawet całe płytki. Czy to pleśń? Jak sobie poradzić z tym problemem? Czy to oznacza konieczność skucia posadzki?
(2009-8-19)

 Zadaj pytanie