OGŁOSZONO PRZETARGI NA BUDOWĘ A1

Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił dwa ostatnie przetargi na projekt i budowę autostrady A1 na północ od węzła Stryków – informuje „DZIENNIK ŁÓDZKI”.

Chodzi o odcinki Kotliska - Piątek i Piątek - Stryków. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, wykonawcy obu odcinków znani będą na początku 2010 r., a roboty rozpoczną się wiosną.

W toku jest aż sześć przetargów na budowę autostrady A1: cztery na budowę i projekty odcinków, jeden na budowę gigantycznego węzła, gdzie A1 spotka się z autostradą A2 i jeszcze jeden na nadzór inżynierski całej inwestycji.

Prawdopodobnie najszybciej, bo już w listopadzie, znany będzie wykonawca węzła Stryków. O ten kontrakt stara się jedenaście międzynarodowych konsorcjów i siedem samodzielnych firm.

Łódzki oddział GDDKiA "administruje" odcinkiem planowanej A1 od węzła Kowal (kujawsko-pomorskie) do węzła Stryków. Ten fragment autostrady zostanie wybudowany za pieniądze z budżetu państwa i dotacje unijne. Ile będzie kosztował? Tego jeszcze nie wiadomo.

Autostrada A1 będzie miała dwie jezdnie, a każda z nich dwa pasy (po 3,75 m każdy), pomiędzy jezdniami projektanci zostawią przestrzeń na pasy rezerwowe.Źródło: DZIENNIK ŁÓDZKI – 08.09.2009