Muszę wykonać naprawę zniszczonej posadzki w hali oraz wykonać wylewkę pod lekką maszynę produkcyjną. Jakich materiałów mogę użyć?

  Proponuję zastosowanie zaprawy ATLAS TEN-10, która służy do szybkich napraw betonu, żelbetu oraz powierzchni posadzek i jastrychów betonowych. Minimalna grubość nakładanej to 5 mm, zaś grubość wykonywanych posadzek i podkładów podłogowych może sięgać 30 mm.
  W Pana przypadku przygotowanie podłoża pod naprawę posadzki polega na jej oczyszczeniu z kurzu, brudu i słabo przylegających części zniszczonego betonu. Bezpośrednio przed użyciem zaprawy podłoże należy zwilżyć wodą oraz nanieść warstwę kontaktową, która umożliwi połączenie cienkiej warstwy Ten-10 z istniejącym podłożem. Warstwę kontaktową uzyskuje się poprzez rozrobienie 10 kg Ten-10 z 1,8 l wody oraz 0,9 l Emulsji Elastycznej. Właściwą warstwę zaprawy nakładamy metodą "mokre na mokre" bezpośrednio po nałożeniu warstwy kontaktowej. Zaprawa po okresie 1 godziny zaczyna wiązać, po 3 godzinach można rozpocząć jej użytkowanie.
  Również wykonanie wylewki pod maszynę produkcyjną można wykonać stosując wymienioną zaprawę, przestrzegając wymienionych wcześniej zasad. Gwarantuje to uzyskanie podkładu o bardzo dużej wytrzymałość na ściskanie, co powinno spełnić Pana oczekiwania użytkowe.

  Piotr Idzikowski
  Grupa ATLAS '
  2011
  Naprawa tarasu po zimie.
  Po zimie mój taras wygląda strasznie. Płytki odpadają i boję się, że będzie przeciakał. Jakich napraw muszę dokonać i jakie technologie zastosować?
  (2009-6-30)
  Naprawy elementów betonowych i żelbetowych
  W jaki sposób dokonać najszybciej i najłatwiej napraw elementów betonowych i żelbetowych w strefach komunikacyjnych tj. rampy, schody itp.
  (2007-9-26)
  Naprawa balkonu z odsłoniętym zbrojeniem
  Jak należy prawidłowo naprawić stary balkon z uszkodzoną częścią płyty - wykruszony narożnik i częściowo krawędzie płyty balkonowej oraz widoczne są elementy zbrojenia.
  (2007-6-12)
  Naprawa uszkodzonego podjazdu
  Potrzebuję naprawić uszkodzony beton na podjeździe przed domem. Był tam wykuty rowek i poprowadzony kabel do futrki. Niestety po zalaniu zwykłą wylewką betonową, wszystko praktycznie po zimie odpadło. Szczelina, a raczej rowek ma długość około 4m, szerokość od 5 do 9cm, głębokość około 3-4cm. Jakie materiały z Waszej oferty mógłbym zastosować?
  (2006-10-12)
  Płytki na tarasie.
  Mam zamiar położyć płytki ceramiczne na tarasie. Taras ma powierzchnię 20 m2 i nie jest zadaszony. Posadzkę tarasu stanowi płyta betonowa o grubości 12 cm wylana jest na folii izolacyjnej. Pod tarasem nie znajduje się żadne pomieszczenie, wykonany on jest na fundamencie i znajduje się na wysokości 80 cm od gruntu. Proszę o poradzenie czy powierzchnię płyty betonowej należy dodatkowo uszczelnić oraz jakiego użyć kleju do przyklejania płytek i masy do ich fugowania.
  (2009-6-30)
  Naprawianie starych wyszczerbionych schodów.
  Co zrobić z popękanymi i powyłupywanymi schodkami z ogrodu na taras? Schody są wykonane z zaprawy cementowej. Chodziłoby mi o najprostsze i bez większych nakładów uzupełnienie, wyrównanie powierzchni i ewentualnie położenie płytek gresowych.
  (2009-6-30)

   Zadaj pytanie