Najprawdopodobniej ma Pan problem, z jakim ma do czynienia wielu mieszkańców starych domów, w których piwnice nie mają dostatecznej zewnętrznej izolacji przeciwwilgociowej. Na ścianach piwnic pojawia się podciągana kapilarnie wilgoć, a na podłodze nawet woda stojąca.
Podsiąkanie wody w kanale Pańskiego garażu świadczy o zastosowaniu złej izolacji (zbyt słabej w stosunku do naporu wody) lub jej uszkodzeniu w trakcie zalewania betonem lub podczas pracy elementów konstrukcyjnych lub gruntu. Naprawienie takiej usterki nie jest możliwe bez użycia specjalistycznych materiałów.
Proponuję zastosowanie dwuskładnikowej masy ATLAS WODER DUO, która jest odporna na tzw. parcie negatywne.. Służy ona m.in. do uszczelnianie wewnętrznych powierzchni przeciwko wilgoci wnikającej z zewnątrz (tworzy uszczelnienie typu wannowego). Nakłada się ją w dwóch warstwach, przy czym pierwszą należy dokładnie wetrzeć pędzlem w podłoże. Grubość tej izolacji powinna wynosić około 3 mm. Niestety, musi Pan ją ochronić przed mechanicznym uszkodzeniem, możliwym w trakcie użytkowania. W tym celu najlepiej wykonać na wyschniętej izolacji okładzinę ceramiczną.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011


 Zadaj pytanie