W naszej ofercie znajduje się silikonowy preparat hydrofobizujący do zabezpieczania nasiąkliwych podłoży budowlanych ATLAS SILSTOP.
Można zabezpieczać nim m.in. nasiąkliwe elementy kamienne, w tym również piaskowiec. Jest to bezbarwny roztwór, który po naniesieniu na podłoże reaguje ze składnikami powietrza i wodą zawartą w porach materiałów. W wyniku tej reakcji obniżony zostaje poziom absorpcji impregnowanego podłoża, dzięki czemu zabezpieczona powierzchnia nie przyciąga zanieczyszczeń, a woda z opadów atmosferycznych swobodnie po niej spływa, dodatkowo ją oczyszczając. Atlas Silstop po zastosowaniu na podłożu jest odporny na alkalia, kwaśne deszcze, promieniowanie UV, agresywne środowisko miejskie oraz na temperatury od -20 do +80 stopni Celsjusza. Podłoże pod Atlas Silstop powinno być suche, mocne, oczyszczone z kurzu, brudu, olejów tłuszczów i wosku.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011


Prace glazurnicze w kabinach natryskowych.
Czy można montować kabinę na płycie gipsowej? Jak zabezpieczyć tę płytę? Jaki należy zastosować klej i jakie fugi (aby uniknąć problemów z grzybem)? Jaka powinna być technologia prac?
(2009-6-30)
Zabezpieczenie elementów budynku obłożonych piaskowcem.
Cokół budynku obłożyłem piaskowcem . Słyszałem , że piaskowiec należy zabezpieczyć . Czym to zrobić ?
(2009-6-30)

 Zadaj pytanie